ÖMER ÜNAL / HABERLER
AK Parti Afyonkarahisar 6. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi.

2018-02-17 17:10:37

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla Afyonkarahisar 6. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. İbrahim Yurdunuseven İl Başkanlığı’na yeniden seçildi.

Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Afrin'de zafere yaklaşıyoruz” dedi. Erdoğan; “Her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz. Unutmayın sabreden kimse zafere ulaşacaktır. Zafere daha yakınız. Şu anda gece gündüz demeden Mehmedimiz dağ taş, tepe yürüyor. Yine şu an itibarıyla 300 kilometrekarelin alanı aşmış vaziyetteler. Cerablus'ta, El bab'da nasıl neticeye ulaşıldıysa Afrin'de de, İdlib'de de, Münbiç'te de hedefe ulaşılacaktır. Biz kardeşlerimizin topraklarına yerleşmesini istiyoruz. 3.5 milyon Suriyeli kardeşimiz evlerine dönsünler istiyoruz. Bunun için gayret ediyoruz. Yoksa bizim Türkiye olarak kardeş Suriye'nin topraklarında gözümüz yok. Bize topraklarımız yeter. 18 milyon kilometrekarelik topraklara sahipken 780 bin kilometrekareye düşmüşsek de buna hamdediyoruz. Er ya da geç Afrin operasyonu bitecek. Ama süresi ne kadardır takvim veremem” dedi.

Divan Başkanlığını AK Parti Konya Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Ömer Ünal'ın yaptığı kongrede İbrahim Yurdunuseven İl Başkanlığı’na yeniden seçildi. Divan başkanı ve heyet Yurdunuseven'e Hayırlı Olsun temennisinde bulundu.

ÖMER ÜNALHAKKINDA

1 Kasım 1970'te Konya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

MESAJ GÖNDER

Proje, düşünce, istek ve önerilerinizi bizimle paylaşın

MULTİMEDYA