ÖMER ÜNAL / HABERLER
AK PARTİNİN DERS ALMADIĞI GÖRÜLÜYOR

2019-11-06 16:25:14

AK Parti’den istifa eden Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, “AK Parti’den kuruluş ilkelerinden uzaklaşması ve parti içi demokrasinin kalmamasından dolayı istifa ettim” dedi.

Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre AK Parti’den istifalar sürecek. Kulislerde yaklaşık 100 eski milletvekili ve eski il başkanının AK Parti’den istifa edeceği konuşuluyor.

Davutoğlu’na yakın kaynaklar AK Parti’den gelen tepkilere de, “Orası artık hiziplerin partisi. Çok grup var” ifadesini kullandılar.

KONYA ESKİ MİLLETVEKİLİ İSTİFA ETTİ

AK Parti’den istifa eden Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, “AK Parti’den kuruluş ilkelerinden uzaklaşması ve parti içi demokrasinin kalmamasından dolayı istifa ettim” dedi.

“AK PARTİ’MİZİN DERS ALMADIĞI GÖRÜLÜYOR”

AK Parti Bursa eski Milletvekili Mustafa Öztürk de, “Maalesef parti kendi başbakanını, genel başkanını istifaya zorladı. Eleştirileri dikkate almıyor. Değerlerimiz, ilkelerimiz de bir noktada hafifledi, maalesef onları unuttuk. Değerler ve ilkelerimiz yoksa yeni bir arayışlar muhakkak çıkıyor. Biz de bu ilke ve değerleri kim yaşatacaksa destek oluruz. AK Partimizin ders almadığı gözüküyor. AK Parti’den ayrılsak bile üzülerek ayrılırız, buna sevinmeyiz. Henüz istifa etmedim. Kendi başbakanını istifaya zorlamış bir parti ders çıkarmıyor demektir, ders çıkarmıyorsa bizim de burada yapacak çok fazla bir şeyimiz yok, istişarenin, özeleştirinin olmadığı bir yerde ben şahsen durmam, şu ana kadar bekledik acaba bu uyarılar dikkate alınır mı, gördüğümüz kadarıyla dikkate alınmıyor” diye konuştu.

“TELEFONUMA İSTİFA MESAJLARI GELİYOR”

AK Parti İstanbul eski İl Başkanı Selim Temurci de, “(Davutoğlu’nun basın toplantısında yanında bulunanlar)Orada gördüğünüz arkadaşlar istifalarını açıklıyorlar, biz de açıklayacağız. Bundan sonra süreci gören, değerlendiren AK Parti teşkilat mensuplarımız kendi kararlarını kendi verecekler, biz şu kadar istifa olur, bu olur, böyle bir şey bize yakışmaz. Benim telefonuma bir sürü arkadaşımız istifalarını atıyor, gönderiyor. Şu anda biz kendi kararımızı verdik, yola çıkıyoruz, herkesin de vereceği karara saygılıyız. Parti içerisindeki istifalar şu aşamadan sonra bizi ilgilendiren konu değil” dedi.

ÖMER ÜNALHAKKINDA

1 Kasım 1970'te Konya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

MESAJ GÖNDER

Proje, düşünce, istek ve önerilerinizi bizimle paylaşın

MULTİMEDYA