ÖMER ÜNAL / HABERLER
ETHEM SANCAK'A ÖMER ÜNAL'DAN GEREKEN CEVAP

2019-11-27 16:13:37

DAVUTOĞLU'NU ELEŞTİRMEK 360 DERECE DÖNEN ETHEM SANCAK GİBİ BİR ŞAHSIN NE HADDİ NE DE HAKKIDIR

İşadamı Ethem Sancak’ın sırf Erdoğan’a şirin görünmek için Ahmet Davutoğlu’nu hedef alarak söylediği “Konyalılar 360 derece döner” sözlerine Davutoğlu’nun kurmay ekibinden yanıt geldi.

Aynı zamanda eski AK Parti Konya milletvekili olan Ömer Ünal, “Ethem Sancak Konya’ya gitmeden özür dilemeliydi. Onu Konya’ya çağıranları da o programa katılanları da anlamak mümkün değil” diye konuştu.

Medya Notu’na Ethem Sancak’ın Ahmet Davutoğlu hakkında sarf ettiği “Ben o gün bana saldıran Ahmet Davutoğlu’ndan daha çok Konyalıyım“ şeklindeki sözlerini değerlendiren Ömer Ünal, Davutoğlu’nu eleştirmek, 360 derece dönen Ethem Sancak gibi bir şahsın ne haddi ne de hakkıdır” şeklinde konuştu.

Ethem Sancak Davutoğlu’na Erdoğan’ı övmek için saldırdı

Bilindiği gibi, işadamı Ethem Sancak 2015 Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’nin Güneysu ilçesinde Başkanlık Sistemi ile ilgili bir konuşmasında Karadenizlileri övmek için ‘Karadenizliler inandıkları yolda dosdoğru gider. Ancak Kayserililer para yoksa gitmezler. Veya Konyalılar gibi 360 derece dönmezler’ ifadesini kullanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Konya’daki Gençlik ve Kırsal Kalkınma Zirvesi programına 81 ilden gençlerle tecrübe paylaşımı toplantısında konuşan Ethem Sancak, o günkü ifadelerini hiç söylememiş gibi, yanlış anlaşıldığını, Konyalılardan özür dilediğini ifade etmişti.

Yine bu programdaki konuşmasında Ethem Sancak ‘Ben o konuşmamda Mevlana’yı anlattım. Mevlana’nın ferasetini anlattım. Bana o gün saldıran Ahmet Davutoğlu’ndan daha çok Konyalıyım’ sözleriyle yine şaşkınlık yarattı.

Öncelikle şunun bilinmesi gerekir. Biz hiçbir bölgeyi ötekileştirmeden, hiçbir şehri birtakım ithamlarla zan altında bırakmadan 82 milyonu kucaklayan bir anlayışı ortaya koyacağız. Dolayısıyla Ethem Sancak’ın Konya’daki programda İhlas Haber Ajansı muhabirinin sorusu üzerine verdiği cevap ve dilediği özür şaşkınlıkla karşılanmıştır.

Konya’nın ismini gerek yurt içinde gerek yurt dışında başarıyla en güzel şekilde temsil etmiş, Dışişleri Bakanlığı, 62., 63., 64. Türkiye Cumhuriyetleri Başbakanlığı yapmış Davutoğlu hakkında söyledikleri de akla ve mantığa aykırıdır. Konya’nın bir değeri olan Davutoğlu Türkiye’yi bugün ve yarın güçlü şekilde geleceğe taşıyacak olan bir isimdir.

Şunu özellikle ifade etmek gerekiyor. Ethem Sancak Konya’ya herhangi bir programa davet edilmeden bu özrünü kamuoyu ile paylaşıp Konya’daki programa öyle çağrılmalıydı. Ethem Sancak’ın ‘360 derece dönerler’ ifadesinin özrü yapılmadan onun Konya’da bir etkinlikte boy göstermesi manidardır.

Sürekli git-geller yaşayan bu tip kişilere pirim vermemek gerekiyor. Konya Selçuklu’nun başkenti olarak tarihteki yerini almış kadim bir başkenttir. Konya gerek tarihi gerek coğrafyası gerekse medeniyet anlayışıyla geçmişte olduğu gibi gelecekte de ülkemizin en önemli illerinden biri olacaktır.

Ömer Ünal: Davutoğlu’nu eleştirmek Ethem Sancak gibi birinin haddi değildir

Yarını düşünmeden söylenen bu sözler kabul edilebilir değildir. Konya’nın yetiştirdiği, Konya’dan milletvekili olarak Başbakanlık yapmış Prof. Dr. Sadi Irmak, Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bilinmelidir ki Konya’nın ve Konyalıların her daim gönüllerinde yaşamaktadır.

Sayın Davutoğlu’nu eleştirmek hele hele dün söylediğini inkar edercesine geçmişini unutup bugün 360 derece dönen bir şahsın ne haddi ne de hakkıdır. Konyalı Sayın Davutoğlu’na dün olduğu gibi bugün de yarın da gereken desteği ve katkıyı verecektir.

ÖMER ÜNALHAKKINDA

1 Kasım 1970'te Konya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

MESAJ GÖNDER

Proje, düşünce, istek ve önerilerinizi bizimle paylaşın

MULTİMEDYA