ÖMER ÜNAL / HABERLER
ÖMER ÜNAL AK PARTİDEN İSTİFA ETTİ

2019-11-06 16:33:36

Kuruluşundan beri AK Parti’ye büyük hizmetlerde bulunan ilçe başkanı, milletvekili, genel merkez teşkilat başkan yardımcısı görevlerinden bulunan Ömer Ünal istifasını açıkladı.

Medya Notu’na açıklamalarda bulunan AK Parti 26. dönem Konya milletvekili Ömer Ünal “İlçe başkanı, milletvekili, teşkilat başkan yardımcısı olmanın dışında en önemlisi uzun yıllar gönüllü bir nefer olarak çalıştığım, hizmet ettiğim Ak Parti’den, kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, bu ilkelere yabancılaşması nedeniyle istifa ediyorum” dedi.

Ömer Ünal: Geçmişte AK Parti’de milletvekilliği yapmış 100’den fazla kişinin istifa edeceğini düşünüyorum

Ömer Ünal “Cumhurbaşkanımız 2001 yılının 14 Ağustos’unda ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Lider sultası sona erecek. Kolektif akılla yönetilecek bir parti olacağız’ demişti. AK Parti’nin bugün bu kurucu ilkelerinden uzaklaşmasından dolayı, parti içi demokrasi kalmamasından dolayı istifa ettim.” dedi.

AK Parti’yi Pelikan medyası yönetiyor

Bugün Ak Parti maalesef tabandan gelen beklentilerin ötesinde teşkilatların, halkın beklentilerinin ötesinde bir grup trol ve Pelikan medyası tarafından yönetilmeye başladı. Özellikle parti yönetimi ve devlet yönetiminde son birkaç yılda bunu birebir de müşahade ettik. Vatandaşın isteklerine de duyarsızlık var. Biz Ak Parti kurullarından beklerdik ki halkımıza yaptığımız hizmetleri anlatmanın ötesinde halkımız ne diyor, teşkilatlarımız ne diyor buna kulak verilsin. Aslında bunların öncelikli olarak dinlenmesi gerekiyordu. Ak trollerin, Pelikan medyasının yönlendirmesiyle vatandaşın istekleri, beklentileri, özellikle teşkilatların talepleri dikkate alınmadı. Ve süreç bu noktaya geldi.

Gece-gündüz demeden arkadaşlarımla çalıştık

Ben uzun yıllar bu partide farklı görevler yaptım. Etle tırnak gibiydik. Son iki yılda Ege’nin tamamına baktım. Teşkilat başkan yardımcılığında daha öncede 14 ile baktım. Arkadaşlarımızın gece-gündüz demeden, hiçbir beklenti içinde olmadan Konya deyişiyle azığı sırtında hazır ırgat gibi çalıştığına şahit oldum.

Partisine yarar sağlamak için kendi yiyeceğini bile yanında taşıyan vefakâr teşkilat mensuplarının söylemlerini AK Parti üst yönetimi dikkate almadı. Pelikancıların istekleriyle politikalar üretildi. 

Davutoğlu’nun haksız gerekçelerle disiplin kuruluna sevk edilmesi bizi yaraladı

Ak Parti’de samimiyetle, ihlasla çalışmış, kuruluşunda yer almış, bakanlık yapmış, başbakanlık yapmış, partide genel başkanlık yapmış biri ihraç edildi bugün. Türkiye tarihinde ilktir. Davutoğlu’nun eleştirilerini dikkate almadan birtakım haksız gerekçelerle disiplin kuruluna ihraç talebiyle sevk edilmesi emin olun bizleri son derece yaraladı. Biz beklerdik ki bu süreç sağlıklı yürütülsün. Ak parti kurulları en azından istişare mekanizmasını çalıştırsın isterdik. 2001 yılındaki kolektif aklı, istişare aklını işletemediler.

Trenden inenler değil itilenler olduk. Bu da elit kesimin parti yönetimini devralmasından kaynaklandı. Kendilerine rakip görüşleri, kişileri partiden uzaklaştırmak için her türlü tezvirat ve hakarette bulundular. 

Bundan sonra yeni bir süreci Sayın Ahmet Davutoğlu Hocam liderliğinde başlatmış olacağız. İnşallah bundan sonra 82 milyon ile güzel günler gelecek. İnşallah Ahmet Davutoğlu ile güzel günler gelecek. Adaletli güzel günler gelecek. Gelecek Bizim Biz Geleceğiz.

ÖMER ÜNALHAKKINDA

1 Kasım 1970'te Konya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

MESAJ GÖNDER

Proje, düşünce, istek ve önerilerinizi bizimle paylaşın

MULTİMEDYA